Proxy Sitesi Nedir?

Yasaklı Sitelere Giriş

Proxy sitesi, web sitelerinin yasaklanmaları durumunda yaşanan engelleri kaldırmak üzere inşa edilen alt yapılardır. Bu engellerin kaldırılmasını sağlarlar ve yasaklı sitelere giriş yapmaya olanak verirler. Proxy sitesi dendiğinde yasaklı siteler ve yasaklı sitelere nasıl girileceğine dair çözümler akla gelir. Bu çözüm seçeneklerini en iyi şekilde hizmete sunan siteler aracılığı ile engelli sitelerin engelleri rahatlıkla aşılabilir. Proxy sitesi engellerin aşılmasını sağlayan ve tüm sitelere engel gözetmeksizin giriş yapılmasını sağlayan sitelere verilen isimdir.

Proxy Sitesi Nasıl Çalışır?

Proxy sitesi kullanıcının web sitesine giriş yapmasının ardından birkaç seçenek belirleyerek işlemine devam etmesi ile çalışır. Yapılacak olan seçimler ülkeler üzerinden IP almayı belirlemeye yarar. Yani engelli siteye giriş için hangi ülkenin IP adresini belirleyeceğiniz size sorulur ardından devam etme seçeneğinde IP adresiniz oluşturulmuş olur. Proxy sitesi kullanıcılara bu değişikliği yapma hakkı vermesi ve ardından yasaklı siteye götürmesi ile çalışır.

Proxy Sitesi Ücretli mi?

Yasaklı sitelere giriş için sağlanan IP değiştirme ve gizleme işlemleri ücretli değildir. Online bir alt yapıda çalışan proxy sitesi için bu işlemler asli görevdir. Bunun karşılığında herhangi bir üyelik sistemi ya da ödeme paneli ile karşılaşılmaz. Misafir olarak gireceğiniz proxy sitelerine üye olma zorunluluğunuz dahi yoktur. IP değişikliği ile ülke seçme ve ardından web sitesine ulaşma hizmetleri tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Proxy IP Ülke Seçenekleri

Proxy ile giriş yaparken kullanıcı tarafından seçilecek olan IP ve ülke seçenekleri proxy sitesinde belirlenmiştir. Bu seçenekler ağırlıklı olarak ülke isimlerinden oluşmuş ve bazı özel proxy seçeneklerine de yer verilmiştir. Canada Proxy, US Proxy, UK Proxy, FR Proxy ve Random Proxy seçenekleri oluşturulacak olan IP için ülkeleri sembolize eder. Engellenen web sitesine girişler bu seçimler doğrultusunda temsil ettiği ülkeler üzerinden sağlanır. Sistem bu şekilde hizmet vermeye devam eder. IP seçeneklerinin arasında tercih yapmak ise gidilecek web sitesinin özelliklerine göre gerçekleşir. Hangi ülke tarafından o web sitesi erişimi yasaklanmadıysa o ülkeyi sembol eden proxy seçilmelidir.

Proxy Sitesi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir